Ovulatsiooniprobleemidest tingitud viljatust saab ennetada

Värske uuringu kohaselt vähendavad ovulatsiooniprobleemidega naised oma viljatuks jäämise tõenäosust kuni 80 protsendi võrra, kui järgivad teatud elustiilisoovitusi.

Uuringu juhtivautori Walter Willeti sõnul on kõnealuse töö põhisõnum selles, et ovulatsiooniprobleemide korral vähendab viljatust söömisharjumuste muutmine ja füüsiline aktiivsus, kirjutab Science Daily.

Teadlased koostasid hindamissüsteemi erinevatest dieedi- ja elustiiliteguritest, mis eelnevate uuringute kohaselt aitavad ovulatsiooniprobleemidest tingitud viljatust ennetada.

Uuringu käigus koostasid teadlased n-ö viljakusdieedi, mida hinnati viiepunktiskaalal. Kõrgeim punktisumma tähendas väiksemat viljatuse ohtu. Nagu selgus, siis kõrge punktisummaga naised tarbisid vähem transrasvhappeid ja süsivesikutest saadavat suhkrut, sõid kiudaine- ja rauarikast toitu ning tarvitasid toidulisandina multivitamiine.

Samuti iseloomustas neid naisi väiksem kehamassiindeks ja suurem füüsiline aktiivsus. Nende tegurite mõju viljakusele ei mõjutanud naise vanus ega eelnevad rasedused. Samas oli viljakuse taseme vahe mitte ühtegi soovitust järginud ja vähemalt viit soovitust järginud naiste vahel kuuekordne.

Ameerikas ja Euroopas läbi viidud uuringute kohaselt puudutab viljatus iga kuuendat paari. Nendest 18-30 protsendil diagnoositakse probleemid ovulatsiooniga.

Allikas: tarbija24.ee