4. detsember 2011

Probiootikumid tõstavad organismi võimekust

probiootikumid

Pilt:Internet

Täiskasvanud inimese organismis elab miljoneid baktreid, seeni, viirusi ja algloomi, kokku ligikaudu 1,5 kg mikroorganisme.

Enim on mikroobe inimese suus, seedetraktis ja tupes. Suurem osa seedetrakti bakteritest elab peensooles ja jämesoole alumises osas. Terve inimese mikroflooras on ülekaalus organismile kasulikud mikroobid, mis pärsivad sinna juhuslikult sattunud baktereid, mis võivad mikrofloora tasakaalu häirumise korral tekitada seedehäireid ja takistada toitainete ning vitamiinide imendumist. Soolestiku mikrofloora tasakaalu võivad häirida antibiootikumide tarvitamine, harjumatud hügieeni- ja toitumistingimused reisimisel ning organismi üldine immuunsüsteemi nõrgenemine.  

Mikrofloora rikutud tasakaalu saab taastada probiootikumidega

Probiootikumide kasutamine aitab parandada seedimist, sünteesida organismile vajalikke vitamiine ning  võidelda organismile kahjulike bakteritega. 
Apteekides müügilolevate probiootikumide sortiment on aukartustäratavalt lai ja tavainimene võib valiku tegemisel  tihti segadusse sattuda. Tavaliselt tehakse sellisel puhul valikuid subjektiivselt, arvestades tuttavate või apteekri soovitusi.

Erinevate uuringutega on tõestatud, et  probiootiliste toodete kasutegur on kõige suurem siis, kui toode sisaldab elus probiootilist bakterit. Mida kõrgem on probiootilise bakteri kontsentratsioon  tootes, seda tõhusam on toode.

Probiootilist toodet tuleks manustada soovitavalt 2-3 nädalat. Sügistalvisel haiguste perioodil, kui immunsüsteem on nõrgem, tasuks teha kuure paarikuuliste vaheaegadega.

Miks just ErcéFlora duo?

ErcéFlora duo eriline toime tuleneb preparaadi ainulaadsest koostisest, kuhu kuuluvad üheaegselt pärmseen ja kahte liiki piimhappebakterid. Kõigil kolmel koostisosal on erinev toime ja neid iseloomustab sünergiline koosmõju. Elusate piimhappekultuuride ja pärmitüvede tervisele kasulik toime on esmajoones suunatud soolestiku tegevuse tasakaalustamisele. Piimhappebakterite ülesandeks on hoida meie soolestikus mikrofloora tasakaalus, et halvad bakterid ei pääseks vohama. Seetõttu soovitavad  arstid peale antibiootikumide kuuri või juba selle ajal tarvitada piimhappebaktereid sisaldavaid tooteid.
Pärmitüvi Saccharomyces boulardii seob eelkõige kõhulahtisust tekitavaid kahjulikke baktereid ja säilitab piimhappebakterite elujõulisuse soolestikku jõudmiseni.

  • aitab kaasa soolestiku mikrofloora tugevdamisele antibiootikumide tarvitamise ajal
  • tugevdab soolestiku mikrofloorat ja aitab ennetada sooletegevuse häireid, mille põhjuseks on teistsugused toitumisharjumused või muutunud hügieenitingimused reisimisel
  • aitab ebaregulaarsest toitumisest ja ebatervislikust toiduvalikust tingitud vaevuste korral
  • sobib vanemaealistele proteesikandjatele, kellel esineb suu limaskesta seenpõletikku

ErcéFlora duo’s sisalduvad piimhappebakterid ja pärmseen on looduslikku päritolu. Seda võivad ohutult kasutada nii väikelapsed kui ka vanemad inimesed. ErcéFlora duo ei sisalda lehmapiimavalke ega laktoosi.

ErcéFlora duo’t on soovitatav võtta hommikuti tühja kõhuga või pool tundi enne sööki koos vee või mahlaga. Annustamine 1-3 kapslit päevas. 

Loe lisaks probiootikumide kohta siit.