By: naistekas.ee

6. september 2009

Isadust aitab tuvastada apteek

isadustest

Pilt:wrightslaw.com

Apteegist saab tänasel päeval osta kõikvõimalikke põnevaid ja vajalikke teste — ovulatsioonist kuni raseduseni.

Kõigiga saab kodus ise rahus toimetada. Üks oluline test on seni puudunud — isaduse tuvastamise test. Nüüd on seegi olemas. Tõsi, Eestis seda veel ei müüda. 

Kohe-kohe on vana hea Inglismaa apteekidest võimalik osta isaduse tuvastamise testi. Tee-seda-ise DNA test jõuab jaemüüki esmakordselt ja läheb sellega kehtivast seadusjärgsest protseduurist lihtsalt mööda, kirjutab The Times.

Ainuke piirang on testi ostva kliendi vanus – 16 aastat. Aga nagu me teame, ei pruugi see tegelikult takistuseks olla.

Inimesed on ju leidlikud. 160 naela eest teeb labor teie saadetud ema, isa ja lapse suukaapest leitud DNAst analüüsi ja väljastab selle tulemused 5 päeva pärast. Testi tulemused saab ka kiiremini – 24 tunni jooksul, kuid see maksab topelt.
Briti liberaaldemokraadid ongi juba kutsunud üles seadust lappima, kuna selline võimalus võib tekitada üüratut kahju kõigile osapooltele.

Praegune kord näeb ette seda, et reeglina on vaja kõigi poolte nõusolekut ja/või kohtu korraldust. Muidugi on keeruline võtta vatipulgaga isa või ema suust DNA proovi ilma seda põhjendamata, kuid vaatamata sellele tekitab selline testitegemise võimalus pigem palju küsimusi.

Testitegija kinnitusel võimaldab see hoopis kahtlused-kõhklused lõpetada ja eluga edasi minna.