30. aprill 2013

Igapäevane seks soodustab viljastumist

seksimine

Pilt:craveonline.com

Uurimuse kohaselt muudab igapäevane seks sperma kvaliteetsemaks, mistõttu võib seda soovitada last saada soovivatele paaridele.

Siiani on arstid tuliselt vaielnud, kas rasestumise soodustamiseks tuleks suguelu elada võimalikult tihti või tuleks hoopis mõnepäevaseid pause pidada. Nüüd on Austraalia teadlased jõudnud järeldusele, et abstinents ehk suguelust hoidumine ei ole mõistlik viis seemnerakkude kvaliteedi parandamiseks, vahendab novaator.ee

David Greening Sydneys asuva Austraalia viljatusravi keskusest viis läbi katse 118 mehega, kelle seemnerakud olid keskmisest enam kahjustatud. Ta leidis, et sperma kvaliteet paranes märgatavalt, kui mehed olid järgneva nädala jooksul iga päev seksuaalselt aktiivsed.

 

DNA fragmentatsiooniindeks – seemnerakkude kahjustatuse ulatuse näitaja – langes selle aja jooksul 34-lt protsendilt 26-le protsendile. Sagedane seks ei aita küll kaasa seemnevedeliku hulga kasvule, kuid Greeningi sõnul pole see enamiku meeste jaoks probleemiks.

"Tundub, et laste tegemisest huvitatud paaridele võib igapäevast seksi enne ovulatsiooni julgelt soovitada," ütles Greening.

Tema sõnul põhineb sagedase suguelu elamise positiivne efekt selles, et potentsiaalselt ohtlikel molekulidel ja osakestel – näiteks reaktiivsel hapnikul – on vähem aega valminud seemnerakke kahjustada.

Allikas:novaator.ee

 

Related News: