5. november 2008

ETV-s kolmapäeviti uus tervisesaade "Retseptita"

Pilt:irl.ee

Eesti Televisioonis algab kolmapäeval, 5. novembril uus saatesari "Retseptita".

Sarjas räägitakse, kuidas elada õnnelikult ja tervena arstide väljakirjutatud retseptideta. Lisaks arstidele osalevad väikeste tervisemuredega inimesed, kes loodavad, et saatesarja käigus jõuavad nad parema enesetunde ja terviseni. Igas saates jälgitakse osalejate käekäiku ja seda, kuidas aidatakse nende soove ellu viia.

Mari-Leen on 25-aastane Õhtulehe ajakirjanik, kelle pikkus on 155 cm ja kes kaalub üle 90-ne kilo. Mari-Leen on endaga rahul, kuid mõndagi tahaks endas siiski muuta. Eeldatava eluea testidest selgus, et 100-st inimesest, kellel on Mari-Leenuga sarnased eluviisid, elab 60-aastaseks 64 inimest.

Kalle on 63-aastane linnaosa vanem. Ta on 182 cm pikk ja kaalub 120 kilo. Kallel on teise tüübi diabeet. Ta tunneb ennast suurepäraselt. Kalle probleemidega elavad pooled sajast inimesest eluea kalkulaatori andmetel 80-aastaseks.

Ott on 29-aastane Riigikogu liige. Ta on 192 cm pikk ja kaalub 104 kilo. Tervis on hea, kuid ületöötamisest tingitud vaevused annavad vahel tunda. Kalkulaator ütleb, et Oti eluviisidega inimestest elab 76% 80-aastaseks.

Väino on 79-aastane. Ta on 170 cm pikk ja kaalub 72 kilo. Eluea test näitab, et Väinoga sarnaste eluviisidega inimestest elab soovitud 85 eluaastani 37 inimest sajast.

Saate terviseuudiste rubriigis räägitakse Tartu Ülikooli siirdemeditsiini keskuse füsioloogilise genoomika laboratooriumis hiljuti avastatud kahest uuest geenist. Ollakse külas ka Saksamaal, äsja Nobeli preemia saanud teadlasel Harald zur Hausenil, kes tuvastas emakakaela vähi tekitaja.

Uue saatesarja autor ja toimetaja on Tiina Park, režissöör Priit Hummel. Saatejuht on Erki Nool.

"Retseptita" ETV-s kolmapäeviti kell 19.30.

Related News: